//Ako si vyčistiť interiér auta, aby bol voňavý a svieži? S nami to zvládnete.

S nami zvládnete čistenie interiéru auta jednoducho a rýchlo

Či už máte kožené alebo textilné sedačky, v článku sa dozviete, ako prebieha čistenie interiéru auta. Nasledujte naše tipy a každé šoférovanie v čistom a sviežom interiéri sa prejaví na vašom radostnom úsmeve.

V predchádzajúcom článku sme písali, ako si najefektívnejšie vyčistíte exteriér auta. Dnes vám poradíme, ako sa starať o interiér. V prvom rade si položte otázku, či si chcete nechať vyčistiť interiér auta v špecializovanej firme alebo sa spoľahnete na vlastné sily, svojpomocne, za minimálne výdavky. Ako sa hovorí: „čo si človek spraví sám, to si najviac váži.“ Ak ste sa rozhodli pre samostatnú prácu doma, máte našu poklonu a ponúkame vám zopár tipov a rád, ako sa správne postarať o interiér, čo najlepším a najlacnejším spôsobom.

Pri čistení interiéru auta začínajte najšpinavšími časťami

Špina sa môže neskôr preniesť už na vyčistené časti, preto začneme sem. V aute zvyknú byť najviac znečistené koberčeky, tie si hneď odložíme mimo auta a pustíme sa do nich. Vodiči využívajú minimálne dva typy koberčekov. Najzákladnejšie sú gumené a látkové. Gumené si jednoducho vyčistíme od nečistôt so šampónom a prebehneme tlakovou pištoľou, poprípade použijeme špongiu alebo hubku. Textilné koberce si povysávame a vytepujeme. Takto vyčistené si ich môžete zavesiť, aby vám preschli.

Ďalšie v poradí sú väčšie kusy nečistôt a chlpy štvornohých miláčikov

Po umytí kobercov si vyčistite podlahu auta, kufor a sedačky, pretože tieto časti sú zväčša druhé najšpinavšie. Dôkladne si ich povysávajte, prípadne aj vytepujte.

 

Tip: Kvalitnejšie povysávanie môžete docieliť vďaka štetinovým a najtenším nástavcom. Štetinky povolia zaseknutú usadeninu a tenký nástavec zaručí vysoký sací tlak, takže nečistôt sa zbavíte ľahšie .

Keď sme sa dostali na sedačky, musíme dbať na škáry v ohybových častiach, tam sa dostáva najviac prachu, špiny a zvyškov z jedla (pokiaľ na zadných sedačkách nosíte aj vaše ratolesti, viete o čom píšeme). Ak sa vám zdá, že lepšie to už vyzerať nemôže, povyberajte si odkladacie priestory a povysávajte aj tie.

Týmto krokom ste pre nateraz skončili s vysávaním v aute. Môžete sa príjemne usadiť na sedadlo a pokračovať v čistení interiéru.

Sprej, handrička a krúživé šúchanie „dozlatista“

Ak máte vysávanie za sebou, môžete si vydýchnuť, zostáva už iba jednoduchšia a sedavá práca. Je na vás, či začnete na zadných sedadlách alebo vpredu. Čo vám viac vyhovuje?

Odporúčame začať predným „kokpitom“ jazdca. Pretrite si najprv všetky plastové a displejové miesta suchou handričkou, aby ste z nich zobrali prebytočný prach, potom na ne aplikujete prípravok. Tú máte na výber taktiež dve možnosti, buď čistiace vlhčené utierky alebo sprej na palubnú dosku. Prípravky, ktoré použijete, vám vyčistia a skrášlia plasty v aute a taktiež vďaka obsahu silikónu vám oživia povrch.

 

Tip na použitie: Sprej nastriekajte na suchú, čistú handričku a požadované množstvo si rozotrite rovnomerne po povrchu, ktorý chcete ošetriť. Potom tieto miesta vyleštite suchou handričkou, kým sa neobjaví požadovaný lesk.

Vyhnite sa aplikácií na volant a rýchlostnú páku, pretože po aplikácii na povrchoch vznikne lesklý film, ktorý môže kĺzať.

Koniec lesklý, všetko lesklé

Pri poslednom úkone si môžete vyleštiť, poprípade vyčistiť sedačky od fľakov a mastnoty. Pozor, aj tentokrát máte dva rozdielne typy povrchov na sedačkách. Kožené a „klasické“ látkové. Na každý druh sa používa iný typ prípravku.

Na všetky látkové, textilné a plastové materiály, ktoré sa používajú v aute odporúčame univerzálny čistič v spreji, ktorý odstráni nečistoty, fľaky a prinesie vám vytúžený nádych novoty.

 

Naopak, na kožené sedačky môžete použiť čistiace vlhčené utierky na kožu, poprípade tekutý čistič na kožené časti. Tieto produkty obnovujú prirodzený efekt kože, jej pružnosť a prirodzený matný lesk.

Podarilo sa vám to! Auto je vnútri čisté, voňavé a prípravky ochránia materiály pred poškodením a popraskaním. Starostlivosť o interiér už viete, teraz by bolo najlepšie sa naučiť pravidelne oň starať, aby ste sa aj v aute cítili ako doma. A ak potrebujete kvalitné prostriedky na interiér auta, u nás ich určite nájdete.

2022-05-27T16:19:39+00:00